سیستم اتوماتیک در مقابل دستی (بخش 2 )

مخمل پاش برای لوازم بهداشتی
سیستم اتوماتیک در مقابل دستی (بخش 1)
2021-04-10
نکات حرفه ای مخمل پاشی (1)
2021-08-14

سیستم اتوماتیک در مقابل دستی (بخش 2 )

مخمل پاش برای کاغذ دیواری

کاغذ دیواری مخملی

در بحث انتخاب بین سیسم اتوماتیک یا دستی یک راه سومی هم هست که آن روش نیمه اتوماتیک است یعنی بخشی از کار که قابل انجام با هزینه و زمان کمتری است و امکان عملی شدن آن بیشتر است بصورت اتوماتیک درآید و بخش دیگر بصورت دستی انجام شود.
از آنجایی که در صنعت مخمل پاشی جنس چسب و نیز اجرای چسب روی کار از مهمترین بخش این صنعت است و چون سیستم های مکانیزه چسب زنی برای برخی از صنایع در صنعت موجود است بنابراین با استفاده از این بخش میتوان قسمت اصلی کار را مکانیزه کرد. از طرفی کوره های خشک کن نیز سازندگان داخلی دارد و بقیه بخشهای میانی نظیر کانوایر هم توسط شرکتهای ماشین ساز عرضه میشوند. با تکمیل این بخشها و سپس اضافه کردن پاشش دستی مخمل میتوان به سرعت به یک سیستم نیمه اتوماتیک دست یافت. از آنجایی که دستگاه مخمل پاش سپهر، دستگاه مخمل پاش صنعتی است از بابت دائم کار بودن و نیز قدرت پاشش برای خط تولید خود مطمئن باشید.
این روش دارای مزایای زیادی است مثلا شما میتوانید با اجرایی کردن آن و مشاهده نقاط ضعف و قوت بخشهای مختلف اصلاحات لازم را بسرعت انجام دهید و نیازی به دوباره سازی تمام سیستم اتوماتیک ندارد. هر بخش از بخش دیگر جداست و امکان تغییر و اصلاح هر بخش بصورت مستقل وجود دارد که این خود به کاهش هزینه و زمان کمک میکند.
عکس این روش هم ممکن است مثلا در قطعاتی که اجرای مکانیزه برای زدن چسب مشکل و پرهزینه است چسب زنی توسط کارگر انجام شده و مخمل پاشی در یک فضای مجزا و بصورت اتوماتیک اجرا و سپس به خشک کن فرستاده میگردد.
بدیهی است در بخشهای مختلف خط تولید سرعت اجرا متفاوت است مثلا ممکن است سرعت چسب زنی کمتر از مخمل پاشی باشد در این صورت تمایل صاحبان صنعت به افزایش کارایی و سرعت گلوگاههای تولید است در سیستم نیمه اتوماتیک امکان افزایش ایستگاههای مجزا ممکن است مثلا میشود تعداد نفرات چسب زنی را افزایش داد درحالی که سیستم مخمل پاشی ثابت است.
بنابراین باید خط تولید مورد نظر را بخش بندی و برای هر یک بصورت مجزا تصمیم گیری نمود.
نکته کلیدی در اکثر سیستمهای اتوماتیک انتخاب چسب است که بتوان به سرعت آنرا خشک کرد تا کار زودتر به انتها رسیده و جمع گردد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *