آشنایی یا پودر مخمل

نحوه چسب زنی روی کار برای مخمل پاشی و انواع چسب فلوک
2017-03-06

آشنایی یا پودر مخمل

پودر مخمل که برای مخمل پاشی استفاده میشود درواقع الیافی از جنس مواد نساجی هستند . فرض کنید که فرش را با یک قیچی یک لایه قیچی کنید – همان کاری که در انتهای بافت فرش دستی انجام میدهند – الیافی بدست میآید شبیه پودر مخمل . بنابراین میشود این الیاف را با سایز های دلخواه قیچی کرد و اندازه های مختلف بدست آورد . خوشبختانه نیازی نیست شما این کار را بکنید این الیاف در کارخانه برش خورده و آماده کار شده اند البته الیاف خام به تنهایی نمیتوانند در دستگاه مخمل پاش مورد استفاده قرار گیرند باید یک ماده یونی به آن زده شود تا الکتریسیته ساکن که توسط دستگاه مخمل پاش ایجاد میشود را جذب کند . الیاف پس از این مرحله و مرحله رنگ آمیزی آماده استفاده میباشند .
سایزی که بیشترین استفاده را دارد یک میلیمتر است ولی از سایز های نیم و شش میلیمتر هم برای کاربردهای خاص استفاده میگردد .

این الیاف از جنس نایلون، ویسکوز، اکرلیک، نایلون، پلی آمید و انواع دیگر ساخته می شوند که نوع پلی آمید بیشترین استفاده را بدلیل خود رنگ بودن و دوام و کیفیت مناسب به خود اختصاص می دهد.
پودر های اضافی که به کار نچسبیده است مجددا قابل استفاده هستند برای جمع آوری سریع و تمیز پودرها بهتر است زیر کار توری یا محفظه ای تعبیه گردد تا هنگام کار پودر اضافی به زیر میز منتقل گردد تا بتوان آنها را براحتی جمع آوری کرد.
برخی برای بازیافت پودر های کهنه پیشنهاد می کنند که از اسپری کردن سرکه در پودرهای کهنه یا گذاشتن پودر در فریزر کمک بگیرید. البته بعد از چند ساعت که دراین حالت باقی ماند باید الک شوند.
به هر حال به این موضوع باید توجه شود که پودرها در کیسه های پلاستیکی هستند فقط زمانی که شروع به کار می کنید کیسه ها باز شوند و اگر تمامی پودر در یک وعده تمام نمی شود حتما در کیسه محکم بسته شود.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *