پرسش های متداول

1آیا برای چاپ فلوک (مخمل پاشی ) به چسب مخصوصی نیاز است ؟
چسب مخمل پاشی برای مخمل پاشی و چاپ روی لباس شامل دو نوع چسب هواخشک و چسب حرارتی است. برای کارهای عادی که بلافاصله پس از زدن چسب، پودر مخمل پاشیده می شود عموماً چسب هوا خشک استفاده می گردد. توجه کنید که مخمل پاشی بلافاصله بعد از چسب زنی باید انجام شود. در هر صورت وظیفه چسب نگه داشتن پودر مخمل در حالت صحیح و بادوام روی کار است بنابراین شما می توانید برای متفاوت چسب های مختلف را بیازمایید. اما درنظر داشته باشید که بواسطه هدایت الکتریکی ، چسب های پایه آب توصیه می گردد. در هر حال چسب نباید خیلی سفت باشد زیرا پودر مخمل الیاف سبکی هستند و پایه پودر مخمل باید بتواند در چسب فرو رود و باید از نوعی باشند که کاملا خشک شوند و چسبناک ( زنده ) باقی نماند. چسب چوب متداول ترین چسب برای کارهایی نظیر مخمل پاشی روی مجسمه ، ام دی اف ، دکوراسیون ، دیوار و نظایر آن است. در صورت نیاز به چسب ضد آب می توانید از چسب DM5 یا چسب ST150 که پایه آب هستند اما بعد از خشک شدن ضد آب میشوند استفاده نمایید . در کار با مخمل پاش ، چسب های مختلفی برای جنس های مختلف مصرف می شوند از آن جمله اند: چسب چوب، دی ام 5، ST150 , ST180 , پاتکس یا بل صنعتی، کیلر، رزین، لاک اکرلیک، بیس پی وی سی، چسب 123 و حتی رنگ و ... انتخاب چسب و همچنین اجرای تمیز چسب روی کار، دارای اهمیت بیشتری نسبت به پاشش پودر مخمل است. پاشش پودر مخمل چون از طریق دستگاه انجام میشود با ایجاد یک لایه مخملی روی کار، سطح را مخملی کرده و قسمتهایی که چسب نخورده اند با یک تکان یا فشار باد براحتی جدا میشوند. بنابراین حتی اگر مدت بیشتری پاشش مخمل انجام شود فقط یک لایه روی کار باقی میماند.
2اگر بلافاصله پس از خاموش کردن دسته پاشش به پشت ظرف دست بزنیم صدای گزگز شبیه آنچه در تلوزیونهای قدیمی بود اتفاق می افتد همچنین وقتی ولتاژ بالا است این صدا هنگام پاشش شنیده می شود علت چیست ؟ آیا خطری دارد؟
به علت ولتاژ بالا در دستگاه مخمل پاش ، محیط اطراف بصورت الکتریکی شارژ می شود. این مورد شبیه وضعیتی است که وقتی روی فرش راه می روید و سپس به دستگیره در دست می زنید یک لحظه کوتاه جرقه ای زده می شود شاید تعجب کنید که ولتاژ لازم برای زدن این جرقه چند هزار ولت است ! اما خطری برای شما ندارد. برخلاف تصور مردم که ولتاژ زیاد می تواند خطر آفرین باشد، آنچه باعث صدمه به بدن و برق گرفتگی می شود جریان برقی است که از بدن عبور می کند. در مثال جرقه دستگیره درب به علت پایین بودن توان الکتریکی ذخیره شده ، عملا جریان عبوری بسیار کمتر از میزان خطر آفرین است. بنابراین اگر در دستگاه ولتاژ بالای مخمل پاش ، با تکنیک هایی این جریان کنترل یا محدود شود هیچ اثر سویی نخواهد داشت. این کار در دستگاه مخمل پاش سپهر انجام گرفته و توان الکتریکی تا حدی محدود گردیده که نتواند به حد خطر نزدیک شود . متاسفانه برخی از تولید کنندگان بدلیل اینکه نتوانسته اند قدرت دستگاه را تا حد مورد نیاز بالا ببرند حفاظت های ضروری دستگاه را برداشته اند تا قدرت خروجی افزایش پیدا کند که موجب برق گرفتگی های آزاردهنده میشود.
3ملاحظات احتیاطی دستگاه مخمل پاش چیست؟
مانند هر وسیله دیگری در کار با دستگاه مخمل پاش نیز باید مواردی را مد نظر داشت. به عنوان نمونه ولتاژ بالا می تواند به برخی از دستگاههای حساس مانند موبایل یا گیرنده ها صدمه وارد نماید بنابراین از نزدیک کردن دستگاه مخمل پاش به چنین وسایلی اجتناب نمایید. حتی اگر مخملپاش خاموش باشد شارژ باقیمانده می تواند اثربگذارد.
4چرا دسته پاشش بخش گران قیمت دستگاه مخمل پاش است؟
تکنولوژیی که در دسته مخمل پاش وجود دارد امکان تولید ولتاژ بالا را فراهم می سازد. استفاده از قطعات گران قیمت و تولید با کیفیت آن موجب افزایش قیمت گردیده است. این تکنولوژی در چند سال اخیر توسط برخی شرکت های تولید کننده خارجی ارائه می گردد. درواقع در سیستم های قدیمی مخمل پاش ، تولید ولتاژ بالا در تابلو انجام و توسط یک کابل قطور به دسته مخمل پاش منتقل میشد اما در سیستم های جدید بورد الکترونیکی درایور در تابلو بوده و توسط یک کابل ضعیف دسته پاشش پودر مخمل را تغذیه میکند . افزایش ولتاژ در این دسته انجام میشود .
5آیا تولید آتی دستگاه مخمل پاش سپهر وابسته به المان های خاصی است؟
علی رغم اینکه قطعات الکترونیکی تولید داخل نیستند اما خوشبختانه با توجه به در اختیار داشتن اساس تکنولوژی مربوطه و طراحی کامل دستگاه مخمل پاش توسط متخصصین شرکت ، هر گونه تغییر یا جایگزینی المان های نایاب توسط متخصصین مجرب ما امکان پذیر است و این کار بار ها تجربه شده که منجر به تولیدی ایرانی و بدون وابستگی گردیده است.
6آیا می توان ظرف پودر دیگری برای مخمل پاش استفاده کرد؟
جنس ظرف حاوی پودر مخمل باید پلاستیکی باشد. ابعاد و شکل آن باید متناسب با کار بوده و برای پاشش پودر مخمل بصورت یکنواخت مناسب باشد. اگر اشکال دیگری از ظرف پودر مد نظر باشد میتوان با پلاستیک هایی نظیر پلکسی آنرا ساخت و در کف ظرف پودر، توری فلزی و در درب ظرف توری پلاستیکی کار کرد . فیش اتصال ظرفهای پودر دستگاه مخمل پاش سپهر بصورت پیچ و مهره ای تعبیه شده بنابراین میتوانید این فیش های را باز نموده و به ظرف جدید متصل کرد طوری که اتصال الکتریکی با توری فلزی داشته باشد . اما توجه داشته باشید که مساحت توری فلزی ظرف نباید بیشتر از بزرگترین ظرفهای پودر مخمل پاش سپهر باشد در غیر این صورت پاشش ضعیف و به دستگاه فشار خواهد آمد.
7آیا می توان برای سیستم های اتوماتیک از دستگاه مخمل پاش سپهر استفاده نمود؟
با توجه به اینکه ولتاژ بالا فقط در سر دسته پاشش مخمل پاش ایجاد می گردد با نصب این دسته به تعداد مورد نیاز روی بازوهای متحرک می توان سیستم اتوماتیک چاپ مخمل را ساخت. کانکتور پدال روی تابلوی دستگاه مخملپاش هم برای فرمان قطع و وصل در تابلوی فرمان قابل استفاده است. علاوه بر این در صورت استفاده از چند دسته پاشش ، می توان برای طرح های مختلف بعضی از آنها را خاموش کرد.
8روی چه اجناسی می شود مخمل پاشی کرد؟
از آنجایی که قبل از پاشیدن پودر مخمل باید سطح کار آغشته به چسب شود بنابراین باید جنس مورد نظر قابلیت چسب خوردن داشته باشد . اجناسی هستند که چسب به آنها نمیگیرد و براحتی پوسته شده و از سطح کار جدا میشود . به عنوان نمونه پلاستیک PP یا پلاستیک PE که در ساخت ظروف فریزری یا کالاهای بادی بکار میروند را میتوان نام برد . البته برای همین اجناس هم راه حل هایی هست ولی در یک مرحله مقدور نیست . دیگر اجناس براحتی قابل چسب زدن و مخمل پاشی هستند از پارچه و چوب و فلز گرفته تا شیشه و پلاستیک وشمع و کاکتوس و ...
9آیا می توان پودرهای دیگر نظیر اکلیل را هم با دستگاه مخمل پاش اجرا کرد ؟
همه دستگاههای مخمل پاش بر اساس ولتاژ بالا پودر را بارالکتریکی میدهند و باعث پرتاب آنها میشوند اما این بدان معنا نیست که کارایی لازم را برای همه نوع پودر داشته باشد . این دستگاه برای پودر مخمل ساخته و بهینه شده است . زیرا پودر مخمل الیاف بسیار سبکی هستند که براحتی با کمترین نیرو پرتاب میشوند و هدف ما از استفاده از دستگاه مخمل پاش این است که این الیاف بصورت ایستاده روی چسبی که به کار زده شده قرار گیرد . در مورد اکلیل باید گفت که اگر جنس مناسبی داشته باشد و نیز سنگین نباشد براحتی توسط دستگاه مخمل پاش قابل پرتاب است و بعضی از کاربرها برای افزایش شدت پاشش پودر اکلیل از دستگاه مخمل پاش استفاده مینمایند.
10آیا دوام کافی دارد و ریزش نمی کند ؟
چاپ مخمل روی لباس و پارچه سابقه ای بیش از 30 سال دارد. طرحهایی که خیلی ظریف هستند اما تحت فشار و کشش و شستشو همچنان بخوبی به پارچه چسبیده اند. درعمل دوام کار عمدتا به اجرای چسب بستگی دارد. از آنجایی که پودر مخمل درواقع الیاف برش خورده هستند باید پایه این الیاف در چسب فرو برود و چسب کاملا آنرا بگیرد. بنابراین چسب نباید خیلی سفت باشد. همچنین اگر چسب خیلی نازک زده شود قسمت خیلی کمی از پودر را درگیر می کند و بنابراین با کمترین فشار پودر از جای خود کنده خواهد شد. از نظر تئوری گفته میشود که باید ضخامت چسب 0.1 میلیمتر باشد. درضمن تا زمانی که چسب کاملا تر هست باید پاشش پودر مخمل انجام شود زیرا در صورت سفت شدن چسب، الیاف پودر نمیتوانند داخل چسب فرو روند. البته نوع چسب هم در دوام کار اهمیت خودش را دارد.
11چرا مخمل پاش سپهر بهترین دستگاه مخمل پاش بازار است ؟
اعتبار و سابقه ( برند معتبر ) : امروزه هر تازه واردی میتواند با پر کردن اینترنت از تبلیغات ، خود را به مشتری تحمیل کند و برخی از مشتریان با دیدن این همه تبلیغ گمان میکنند که فروشنده معتبر و با سابقه است اما اعتبار سازندگان به اعتبار برند آنهاست . برند سپهر ثبت رسمی شده و دارای سابقه یک دهه تولید با کیفیت و موفق است . رضایت مشتریان موجب اعتبار برند سپهر شده و به آن افتخار میکنیم . رضایت مشتریان بدلایل زیر است : 1- دوام بالای دستگاه 2- قدرت کافی برای انجام تمامی کارهای مخمل پاشی 3- گارانتی بدون قید و شرط 4- پشتیبانی سریع 5- آموزش رایگان به همراه دی وی دی آموزشی