کاربردها

شاید از ظاهر ساده دستگاه مخمل پاش نتوان به میزان وسیع کارایی آن پی برد بنابراین در ادامه به برخی از این کاربردها اشاره می گردد که در سطح وسیعی انجام میشود و دیگر کاربردها را به ابتکار و خلاقیت شما می سپاریم .
باید بدانید که در سالهای اخیر مخمل پاشی در انواع مختلف کارها برای اولین بار بکار گرفته شد که نتیجه عالی داشت برای مثال مخمل پاشی روی کاکتوس و یا مخمل پاشی شمع تولد از نمونه های آن است .
مخمل پاشی داخل خودرو نیز به یک حرفه رایج تبدیل شده و به عنوان کسب و کار جدید مطرح است .

پارچه ها

تقریبا همه دست اندر کاران خدمات چاپ روی لباس با شابلون و چاپ سیلک آشنا هستند در این روش رنگ با واسطه شابلون سیلک روی لباس یا پارچه خوابانده می شود از این شابلون در صنایع دیگر نیز استفاده می شود. در این تکنیک جایگزین کردن مخمل بجای رنگ ساده است زیرا کافی است بجای رنگ از چسب مناسب پارچه که البته قابل استفاده روی شابلون سیلک نیز هست استفاده شود. تاکنون روی تی شرت، مانتو، پارچه مبلی، پرده، تور استفاده میشد. با کمی ابتکار می توان آنرا روی دیگر محصولات تعمیم داد نظیر کیپور، روسری، جوراب، لباس عروس، جعبه های با روکش پارچه ای مقوایی یا چوبی، محصولات چوبی، تابلوهای خط و نقاشی، مخمل روی مخمل، کاغذ دیواری و ...

پوشش کامل اجناس

هم برای پوشش کامل اشکال 2 بعدی و هم برای 3 بعدی قابل اجراست مانند صفحات چوبی، ام دی اف، مقوا، یونولیت، پلاستیک، شیشه، فلز، چرم، مجسمه های رزینی و گچی یا چوبی، قطعات تزیینی و آویز، لوستر، آباژور، میز و صندلی، کمد، داخل کشو، قاب عکس و آینه، قطعات خودرو، شمع، قاب موبایل و تبلت، چوب رختی، مانکن لباس و جواهرات، جلد سررسید و کلاسور، وسایل جشن، لوازم آرایشی، کفش و کیف، دیوار و سقف و پنل های پیش ساخته و ...

کاربردهای خاص

برای آب بندی لاستیک دور شیشه خودرو، صداگیری، آکوستیک دیوار و جعبه بلندگو و نظایرآن کاربرد دارد.

اگر به دنبال کسب و کار جدید می گردید یا می خواهید تولید خود را توسعه دهید حتما دستگاه مخمل پاش سپهر را بررسی کنید تا به تاثیر مخمل پاشی در تزیین کالاهای مختلف و افزایش ارزش نهایی کالا واقف شوید . مخمل پاشی در بسیاری از صنوف تبدیل به یک کار ضروری شده است .
برای مشاهده تصاویر از نمونه های مخمل پاشی به گالری مراجعه فرمایید. http://www.makhmalpash.com/گالری-تصاویر/