پرسش های متداول

1آیا برای چاپ فلوک به چسب مخصوصی نیاز است ؟
برای چاپ روی لباس از دو نوع چسب هواخشک و چسب حرارتی استفاده می گردد. برای کارهای عادی که بلافاصله پس از زدن چسب، پودر مخمل پاشیده می شود عموماً چسب هوا خشک استفاده می گردد. در هر صورت وظیفه چسب نگه داشتن پودر رنگ در حالت صحیح و بادوام روی کار است بنابراین شما می توانید برای کاربردهای خود چسب های مختلف را بیازمایید. اما درنظر داشته باشید که بواسطه هدایت الکتریکی چسب های پایه آب توصیه می گردد. در هر حال چسب نباید خیلی سفت باشد زیرا پودر مخمل که الیاف سبکی است بتواند در چسب فرو رود و باید از نوعی باشند که کاملا خشک شوند و چسبناک باقی نماند. چسب چوب متداول ترین چسب برای کارهایی نظیر مجسمه سازی است. در صورت نیاز به چسب ضد آب می توانید از چسب DM5 که عینا شبیه چسب چوب است استفاده نمایید. چسب های مختلفی برای جنس های مختلف مصرف می شوند از آن جمله اند: چسب چوب، دی ام 5، پاتکس یا بل صنعتی، کیلر، رزین، لاک اکرلیک، بیس پی وی سی، چسب 123 و ...
2اگر بلافاصله پس از خاموش کردن دسته به پشت ظرف دست بزنیم صدای گزگز شبیه آنچه در تلوزیونهای قدیمی بود اتفاق می افتد همچنین وقتی ولتاژ بالا است این صدا هنگام پاشش شنیده می شود علت چیست ؟ آیا خطری دارد؟
به علت ولتاژ بالا محیط اطراف بصورت الکتریکی شارژ می شوند این مورد شبیه وضعیتی است که وقتی روی فرش راه می روید و سپس به دستگیره در دست می زنید یک لحظه کوتاه جرقه ای زده می شود شاید تعجب کنید که ولتاژ لازم برای زدن این جرقه چند هزار ولت است ! اما خطری برای شما ندارد. برخلاف تصور مردم که ولتاژ زیاد می تواند خطر آفرین باشد، آنچه باعث صدمه به بدن و برق گرفتگی می شود جریان برقی است که از بدن عبور می کند. در مثال جرقه دستگیره در به علت پایین بودن توان الکتریکی ذخیره شده عملا جریان عبوری بسیار کمتر از میزان خطر آفرین است. بنابراین اگر در دستگاه ولتاژ بالا، با تکنیک هایی این جریان کنترل یا محدود شود هیچ اثر سویی نخواهد داشت. این کار در دستگاه حاضر انجام گرفته و توان الکتریکی تا حدی محدود گردیده که نتواند به حد خطر نزدیک شود .
3ملاحظات احتیاطی دستگاه چیست؟
مانند هر وسیله دیگری در کار با این دستگاه نیز باید مواردی را مد نظر داشت. به عنوان نمونه ولتاژ بالا می تواند به برخی از دستگاههای حساس مانند موبایل یا گیرنده ها صدمه وارد نماید بنابراین از نزدیک کردن این وسایل به دسته اجتناب نمایید. حتی اگر دستگاه خاموش باشد شارژ باقیمانده می تواند اثربگذارد.
4چرا دسته بخش گران قیمت دستگاه است؟
تکنولوژیی که در دسته وجود دارد امکان تولید ولتاژ بالا را فراهم می سازد. استفاده از قطعات گران قیمت و تولید با کیفیت آن موجب افزایش قیمت گردیده است. این تکنولوژی در چند سال اخیر توسط برخی شرکت های تولید کننده خارجی ارائه می گردد.
5آیا تولید آتی دستگاه وابسته به المان های خاصی است؟
خوشبختانه با در اختیار داشتن اساس تکنولوژی مربوط، هر گونه تغییر یا جایگزینی المان های نایاب توسط متخصصین مجرب ما امکان پذیر است و این کار بار ها تجربه شده که منجر به تولیدی ایرانی و بدون وابستگی گردیده است.
6آیا می توان ظرف دیگری استفاده کرد؟
جنس ظرف باید پلاستیکی باشد. ابعاد و شکل آن باید متناسب با کار بوده و برای پاشش پودر بصورت یکنواخت مناسب باشد.
7آیا می توان برای سیستم های اتوماتیک از این دستگاه استفاده نمود؟
با توجه به اینکه ولتاژ بالا فقط در سر دسته ایجاد می گردد با نصب این دسته به تعداد مورد نیاز روی بازوهای متحرک می توان سیستم اتوماتیک را ساخت. کانکتور پدال هم برای فرمان قطع و وصل در تابلوی فرمان قابل استفاده است. علاوه بر این در صورت استفاده از چند دسته، می توان برای طرح های مختلف بعضی از آنها را خاموش کرد.