کاربردهای مخمل پاشی

آماده سازی برای پاشش پودر مخمل
2017-03-08
مخمل پاشی یا فلوک چیست؟
2017-03-10

کاربردهای مخمل پاشی

چاپ مخمل

نمونه چاپ مخمل روی پارچه مبلی با دوام بالا

مخمل پاشی یا چاپ مخمل کاربردهای زیادی دارد برخی مانند چاپ روی لباس و پارچه از سالهای قبل بوده و برخی نیز به ابتکار این شرکت و استفاده کنندگان در سالهای اخیر رواج یافته اند . مخمل پاشی نیاز به تخصص خاصی ندارد و آموزش آن نیز در سایت گذاشته شده است کار با دستگاه ساده و سریع است و هر کسی میتواند از آن کسب درآمد کند.


در صنایع نساجی  برای ایجاد طرحهای مخملی روی لباس و پارچه  از تیشرت های معمولی گرفته تا پارچه های مبلی توسط شابلون سیلک چسب زده شده و سپس مخمل پاشی می شوند و به این روش طرح مورد نظر چاپ می گردد.
ایجاد طرح برجسته روی لباس می تواند جلوه ای خاص به لباس بدهد . پوشش مخملی احساس نرمی به بیننده می دهد.


همچنین در تزیین جعبه های کادویی ، مقوا های مصارف تزیینی  و کارت های عروسی ، عروسک ، لوازم تزیینی و آرایشی ، ساعت ، مجسمه  و …  کاربرد های مختلفی دارد .
مخمل پاشی در تزیین وسایل و تولیدات ابتکاری کاربرد های فراوان دارد .


دستگاه مخمل پاش در پوشش دهی مخمل روی کفش های از جنس PVC یا چرم ( مصنوعی یا طبیعی ) یا ایجاد طرح برجسته مخملی روی چرم و کیف و نظایر آن استفاده می شود.


و حتی در صنایع خودرو سازی برای پوشش مخملی لوازم داخلی یا بدنه اتومبیل و نیز برای آببندی داخل زه های لاستیکی دور شیشه پنجره خودرو استفاده می گردد.
برخی از مشتریان برای پوشش کامل بدنه یا قسمتهایی مانند سپر خودرو استفاده می نمایند .برای جلوگیری از انعکاس نور از سطح داشبورد یا سطوح صاف و کاهش صداهای مزاحم نیز مناسب است .


مخمل پاشی همچنین در ایجاد طرح روی دیوار و پنل های دکوراسیون ، کناف یا پوشش کامل دیوار بسیار زیباست.
در پوشش دکورهای چوبی  یا گچی نیز جلوه خاصی ایجاد می نماید . علاوه بر آن با جذب صداهای مزاحم خاصیت آکوستیک به دیوار میدهد .

 

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *