آماده سازی برای پاشش پودر مخمل

کار با دستگاه مخمل پاش
2017-03-07
چاپ مخمل
کاربردهای مخمل پاشی
2017-03-09

آماده سازی برای پاشش پودر مخمل

اگر مخمل پاش برای پارچه ، مقوا ، ورق ام دی اف و مواردی از این دست که بصورت مسطح روی میز پهن میگردند استفاده می شود بهتر است زیر کار صفحه فلزی متصل به ارت ( زمین ) باشد . این کار بدین علت است که پودر ها بر اثر نیروی دافعه الکتریسیته ساکن به بیرون از ظرف پودر پرتاب شده و به طرف کار حرکت می کند اگر زیر کار فلز متصل شده به ارت باشد میتواند باعث نیروی جاذبه شده و الیاف پودر را به سمت خود جذب کند و در نتیجه پوشش بهتری به کار میدهد.


برای مخمل پاشی روی اجسام سه بعدی نیازی به این صفحه فلزی نیست . مضافا بر این اگر در نزدیکی مسیر حرکت پودر به سمت کار اجسام فلزی باشد می تواند باعث انحراف پودر شود . بنابر این بهتر است کار مورد نظر روی یک پایه نصب شود تا با زمین یا میز فلزی فاصله داشته باشد . همچنین میتوان از میزهای غیر فلزی یا چوبی برای این منظور استفاده کرد .
برای اینکه سطوح مخمل پاشی جذب بهتری داشته باشند اولا از چسب های پایه آب استفاده کنید و ثانیا بهتر است یک سر سیم متصل به ارت را بصورتی به کار متصل کنید که به لایه چسب روی کار تماس داشته باشد . دراینصورت با توجه به اینکه آب رسانای الکتریسیته هست میتواند یک لایه ارت ( زمین ) ایجاد کند و به جذب بهتر پودر مخمل کمک کند .
ارت دراینجا یک اتصال به زمین است . برای این منظور یک سیم به اسکلت ساختمان ، لوله های فلزی آب یا شوفاژ، و هر جسم فلزی بزرگی که روی زمین غیر عایق قرار دارد و یا چارچوب فلزی درب و پنجره ( و یا هر فلزی که اتصال خوبی با ساختمان داشته باشد ) متصل می گردد. سر دیگر این سیم برای اتصال به دستگاه مخمل پاش و نیز به صفحه فلزی ( یا میز فلزی ) زیر کار استفاده میشود .

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *